נדלן מסחרי בתל אביב

המשקיע המתחיל בנדלן מסחרי בתל אביב – עובדות חשובות והמלצות.

      

מבלי להיכנס לנתונים סטטיסטיים אפשר לומר כמעט בוודאות, שאדם פרטי אשר מעוניין להשקיע בנדל"ן, יחפש לרוב אחר דירות מגורים. המשקיע המתחיל נוטה לראות בדירות מגורים כאפיק השקעה סולידי, יציב ורווחי ויש בכך הרבה מן האמת. עם זאת, כאשר מדובר באזורים מסוימים בארץ, כמו תל אביב, השקעה בנדל"ן מסחרי יכולה להיות הרבה יותר משתלמת.

אילו נכסים כלולים בנדל"ן מסחרי?

נדל"ן מסחרי הוא שם כולל לקבוצת נכסים, שאינה משמשת למגורים, וביניהם: משרדים, חנויות, חניונים, מגרשים, מסעדות, קניונים, מפעלים, מחסנים ומרכזים מסחריים.

מה ההבדל בין השקעה בדירת מגורים להשקעה בנדל"ן מסחרי?

למען האמת יש הבדלים רבים, אך צריך להבין שבבסיס עומד הבדל מהותי. בדירת מגורים אתם מתנהלים מול אנשים פרטיים או משפחות. בנדל"ן מסחרי אתם מתנהלים מול גופים, חברות ועסקים, ויש לכך השלכות.

מה חשוב לדעת על השקעות במשרדים?

כדי להמחיש ניקח לדוגמה בניין דירות בתל אביב. סביר להניח שחלק מהדיירים הם הבעלים של הדירה בה הם מתגוררים וחלק גרים בשכירות. בבניין משרדים הסיפור שונה לחלוטין מכיוון שרוב המשרדים מושכרים. מה המשמעות של נתון זה מבחינתכם כמשקיעים? סעיף התחרות.

בעל עסק המעוניין לשכור משרד, באזור הספציפי בו יש לכם נכס ובאותו בניין משרדים, עומד מול היצע רחב של אפשרויות. כשיש היצע גבוה, התחרות גוברת. עבורו מדובר ביתרון, שכן הוא יכול להתמקח ולבחור במשרד המשתלם ביותר מבחינה כלכלית. לכן, או שתתאימו את עצמכם לתעריפים שגובים שאר בעלי המשרדים בבניין, או שתפסידו.

ההשקעה במשרד היא מאד דינמית, מכיוון שההכנסה שלכם מהנכס תלויה בהצלחה של השוכרים. אם העסק לא מתנהל על פי הציפיות, השוכרים יאלצו לסגור. אם הוא יתרחב, סביר להניח שהם יחפשו מקום אחר, גדול יותר. כך או כך, אתם תמצאו את עצמכם עם משרד ריק, עבורו תצטרכו לשלם ארנונה ומסים.

מיסוי על נדלן מסחרי

נתון חשוב: כל הכנסה שתקבלו כתוצאה מהשכרת הנכס, תחויב במיסוי. עוד נתון חשוב: על פי חוקי המס בישראל, שיעור מס רכישה על נכס מסחרי עומד על 6% משווי העסקה. שני הנתונים הללו הם אחת הדרכים להמחיש את ההבדל בין השקעה בנדל"ן לצורך מגורים לבין נדל"ן מסחרי ועוד לא התחלנו לדבר על מס שבח והיטל השבחה.

לסיכום – האם מדובר בבחירה מוצלחת למשקיע המתחיל?

כאשר מדובר באדם פרטי, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע או חברה המתמחה בהשקעות נדל"ן, לפני שחותמים על הסכם מחייב. יש ניואנסים הכרוכים בהשקעה בנדל"ן מסחרי בתל אביב, שאפשר ללמוד רק מאנשים שכבר התנסו בתחום ורכשו ידע וכלים.

אם תתייעצו ותשקיעו בצורה חכמה, תוכלו לראות רווחים יפים בין אם תחליטו להשכיר את הנכס או למכור אותו לאחר מספר שנים.

אודות נדלנטים

חברת נדלנטים מתמחה בשיווק נדל"ן עסקי ומסחרי הוקמה בשנת 2009 ונחשבת למובילה בתחומה.

נדלנטים מציעה ללקוחותיה מאגר גדול של נכסים בכל אזור המרכז, כמו כן ליווי מקצועי בכל שלבי העסקה.

משרדים למכירה בתל אביב –   חברת נדלנטים מתמחה בשוק הנדל"ן ומציג לכם מבחר גדול של משרדים למכירה בתל אביב ומרכז.

משרדים להשכרה בתל אביב –  נדלנטים מובילה ביזום שיווק ותחווך של נדלן מסחרי עם התמחות בולטת של רכישה והשכרת משרדים, בניינים וחנויות. נדלנים מספקת פתרונות ייעוץ מקיף בתחומי הנדל"ן עסקי מסחרי, ליחידים וחברות.

מאמרים שכדאי לכם לקרוא

רכישת משרד להשקעה

יש בידכם סכום כסף ואתם מעוניינים להשקיע אותו בנכס? רוצים לייצר הכנסה פסיבית? אכן, רכישת משרד להשקעה זה צעד שעשוי להיות נכון. אנשים רבים מחפשים את הדרך לבסס את המעמד הכלכלי שלהם ולהבטיח לעצמם הכנסות קבועות וסדירות. אחת הדרכים המקובלות היא רכישת נכס להשקעה. מדובר על רכישת משרד, דירה אור נכס אחר שאמנם נועד להשכרה והרוכש אינו מתכוון להשתמש בנכס אלא להשכיר אותו.

נכסים מניבים בתל אביב

 נכסים מניבים בתל אביב? נכס מניב, הוא נכס שיבטיח לכם הכנסות פסיביות באופן חודשי או קבוע. יש מרכיבים רבים שצריך לקחת בחישוב התשואה הצפויה וכמובן שיש הבדלים בהתאם לסוג הנכס. בשלב הראשון מומלץ שתבררו עם עצמכם את הנקודות הבאות. מה המטרה של נכס מניב?
נכס מניב, הוא נכס שיבטיח לכם הכנסות פסיביות באופן חודשי או קבוע. יש מרכיבים רבים שצריך לקחת בחישוב התשואה הצפויה וכמובן שיש הבדלים בהתאם לסוג הנכס.

השקעות נדלן בתל אביב
כשבאים לבחון את האתגרים העומדים בפני יזמים או אנשים פרטיים, אשר רוצים להשקיע בנדל"ן בתל אביב, הנתון הראשון שקופץ אלו מחירי הדירות. מחירי הדירות בתל אביב יקרים בהשוואה לאזורים אחרים בארץ וגם בהשוואה לערים מרכזיות במדינות אחרות בעולם. כדי לקנות נכס, תצטרכו לגייס הון התחלתי גבוה ולקבל אישור למשכנתא על יתרת הסכום. מבחינת עלויות דיור ומחיה, תל אביב נחשבת לאחר הערים היקרות בישראל. נתון זה הוא רק חלק מהאתגרים העומדים בפני אנשים המעוניינים להשקיע בנדל"ן בעיר.  

תגיות: נדלן מסחרי בתל אביב

השארת תגובה