כיצד להשקיע בנדלן בארץ בצורה חכמה

      
עודכן: יום ראשון, 22.07.2018 | נדלנטים
השקעות נדל"ן בארץ

מעוניינים להתחיל להשקיע בנדל"ן? מומלץ להתייעץ עם יועץ מומחה בתחום ולפני כן לקרוא את העצות הבאות.

למרות התנודות הרבות שהיו בשנים האחרונות בשוק הנדל"ן בישראל, רכישת דירה למטרות השקעה עדיין נחשבת השקעה סולידית ובטוחה. היתרונות של השקעת נדלן בארץ נחשבים לייחודיים, בעיקר אם בוחנים אותם ביחס לאפיקי השקעה אחרים. כשאדם בוחר לקנות דירה להשקעה, הוא לא יכול לחזות מה תהיה התשואה לאורך השנים, אך גם אם תהיה ירידה במחירים, הוא עדיין לא יאבד את קרן ההשקעה, שזו הדירה עצמה, וזה בניגוד להשקעות אחרות בהן גם הקרן נמצאת בסיכון. עם זאת, חשוב לדעת איך לבחור היכן להשקיע.

עצות למשקיע המתחיל

מכיוון שלא כולנו מומחים לנדלן ואין לנו כלים לנתח היכן יהיה ביקוש לדירות בשנה הבאה ובשנים שלאחר מכן, כדאי לקרוא את כללי האצבע הבאים.

בכל הקשור להשקעת נדלן בארץ, עומדות לפניכם מספר אפשרויות, כאשר הראשונה היא השקעה בדירה. כדי לדעת היכן כדאי לקנות דירה שתניב לנו תשואה גבוהה יחסית ובטוחה, צריך להתייחס למספר מאפיינים. המאפיין הראשון הוא גודל הדירה ביחס לאזור. בערים בהן יש מכללות או אוניברסיטאות, רכישה של דירה בת 2-3 חדרים, נחשבת להשקעה טובה, בשל הביקוש למגורים בשכירות בדירות כאלו מצד סטודנטים וזוגות צעירים. עם זאת כדאי לקחת בחשבון שבדירות מסוג זה יש תחלופה גבוהה של שוכרים ואתם צריכים להחליט אם אתם רוצים להתעסק עם זה. אפשרות אחרת היא לקנות דירה גדולה יותר ולהשכיר למשפחות. כאן סביר להניח שתקופת ההשכרה תהיה ארוכה יותר, אך ייתכן ודמי השכירות יהיו נמוכים יותר. מלבד מוסדו לימוד אקדמאיים, יש נתונים נוספים שיכולים להעלות את ערך הדירה שלכם, כמו גישה לכבישים ראשיים ומוקדי תחבורה, קרבה לאזורי תרבות ועוד.

אפשרות נוספת להשקעת נדלן בארץ היא בנכסים שאינם מיועדים למגורים, כמו חנויות, מרכזי מסחר ומשרדים. השקעות כאלו נחשבות ליציבות יותר, אך בדומה לדירות, הן מצריכות הון התחלתי גבוה יחסית.

אודות נדלנטים
חברת נדלנטים מתמחה בשיווק נדל"ן עסקי ומסחרי הוקמה בשנת 2009 ונחשבת למובילה בתחומה. נדלנטים מציעה ללקוחותיה מאגר גדול של נכסים בכל אזור המרכז, כמו כן ליווי מקצועי בכל שלבי העסקה.
משרדים למכירה ולהשכרה
משרדים למכירה בתל אביב - מחפשים משרדים למכירה בתל אביב? חברת נדלנטים מתמחה בשוק הנדל"ן ומציג לכם מבחר גדול של משרדים למכירה בתל אביב ומרכז.
משרדים להשכרה בתל אביב – חברת נדלנטים מתמחים בשוק הנדל"ן מסחרי עם דגש על משרדים להשכרה בתל אביב. נדלנטים מובילה ביזום שיווק ותחווך של נדלן מסחרי עם התמחות בולטת של רכישה והשכרת משרדים, בניינים וחנויות. נדלנים מספקת פתרונות ייעוץ מקיף בתחומי הנדל"ן עסקי מסחרי, ליחידים וחברות.
מאמרים שיכולים לעניין אתכם:

השקעת נדל''ן בחו''ל

השקעת נדלן בחול אינה דבר חדש, אולם בשנים האחרונות גוברת ההתעניינות מצד אנשים פרטיים בהשקעה מסוג זה. יש להניח שמחירי הדירות ביחס למחירים בישראל, הם הגורם המשכנע העיקרי, אולם לפני שמתפתים לשים כסף, חשוב לזכור שכמו בכל השקעה, גם בהשקעת נדלן בחול יש סיכונים ואתגרים מיוחדים.

השקעת נדל''ן בחו''ל - מדריך נדלנטים


ממה להיזהר בהשקעות נדל''ן בחול

צמד מילים שמעוררות באופן אוטומטי אסוציאציות שליליות אצל אנשים כה רבים, ולעיתים בצדק, אך ישנו צד נוסף למקצוע.צד שדורש מקצועיות גבוהה, יצירתיות רבה ומחשבה מחוץ לקופסא, במיוחד בתיווך של נדל"ן מסחרי.

ממה להיזהר בהשקעת נדל''ן בחול -  מדריך נדלנטיםמהי השקעת נדל''ן מסחרי
היתרונות בהשקעה בנדל"ן מסחרי – השקעה בנדל"ן המסחרי יכולה להניב תשואה גבוהה מזו של עסקה בנדל"ן למגורים. אם תשואה טובה מהשכרת דירה מסתכמת בכ-3%-4% לשנה, הרי שתשואה טובה בהשכרת נכס מסחרי יכולה להגיע ל-6-8% בשנה.
גופים ועסקים שונים, צוברים מוניטין ומזוהים עם המקום והאזור שבו הם יושבים, עובדה זו גורמת לגופים אלו להישאר כשוכרים קבועים ויציבים ומנע עלויות של חילופי שוכרים, שיפוצים וכדומה.


איתור נכסים ללקוח

התאמת ואיתור נכסים ללקוח זהו תהליך לא פשוט הדורש ידע ומקצועיות. מתווך נדלן – צמד מילים שמעוררות באופן אוטומטי אסוציאציות שליליות אצל אנשים כה רבים, ולעיתים בצדק, אך ישנו צד נוסף למקצוע. צד שדורש מקצועיות גבוהה, יצירתיות רבה ומחשבה מחוץ לקופסא, במיוחד בתיווך של נדל"ן מסחרי.קרא עוד במאמר איתור נכסים ללקוח.מאות