מהי השקעה בנדל"ן מסחרי

מהי השקעה בנדל"ן מסחרי – יתרונות אל מול חסרונות.
נדל"ן מסחרי / עסקי הוא בעיקרון כל נדל"ן שאינו למגורים; הכוונה היא למשרדים, חנויות, בנייני משרדים, מגרשים בעלי ייעוד מסחרי וכו'…

      

עודכן: יום שני,  10:30, 21/05/2018 | נדלנטים

השקעה בנדל"ן מסחרי

היתרונות בהשקעה בנדל"ן מסחרי – השקעה בנדל"ן המסחרי יכולה להניב תשואה גבוהה מזו של עסקה בנדל"ן למגורים. אם תשואה טובה מהשכרת דירה מסתכמת בכ-3%-4% לשנה, הרי שתשואה טובה בהשכרת נכס מסחרי יכולה להגיע ל-6-8% בשנה.
גופים ועסקים שונים, צוברים מוניטין ומזוהים עם המקום והאזור שבו הם יושבים, עובדה זו גורמת לגופים אלו להישאר כשוכרים קבועים ויציבים ומונע עלויות של חילופי שוכרים, שיפוצים וכדומה.
בשונה מנדל"ן פרטי, ניתן לקזז הוצאות לצורך מס כולל הוצאות ריבית של המשכנתא.

הסיכונים/ חסרונות בהשקעה בנדל"ן מסחרי

א. הכנסות מהשכרת נכס מסחרי חייבות במס הכנסה (גם לפרטיים); הסיכון והתנודתיות גבוהים יותר, כי בעל הנכס מתבסס על הצלחתו הכלכלית של השוכר.

ב. הארנונה גבוהה יותר בנכס מסחרי, כשנכס מסחרי עומד ריק, הארנונה המשולמת עליו גבוהה בהרבה מאשר על דירת מגורים.

ג. בנדל"ן מסחרי צריך להוציא חשבוניות לשוכרים, ולשם כך עדיף שבעל הנכס יהיה רשום כעוסק מורשה או חברה.

ד. היצע נמוך יחסית לעומת שוק הדירות להשקעה, אחד המאפיינים הבולטים של שוק הנכסים המסחריים הוא ההיצע היחסית נמוך של נכסים לרכישה.
משקיע בנדל"ן מסחרי או כזה שמתכנן להשקיע צריך להיות כל הזמן עם אצבע על הדופק. המשקיע בנדל"ן המסחרי חייב להיות בעל חושים חדים וכאשר נתקל בהזדמנות אטרקטיבית – לא להתמהמה, אלא לבצע בדיקה מהירה ולהחליט אם העסקה כדאית או לא. מנגד, בעל הנכס חייב לזהות במהירות אם יש בעיות על מנת לצאת מהעסקה , לממש את הנכס , הכל כפוף כמובן למכלול השיקולים שלו כמשקיע.

אז איך משקיעים בנדל"ן מסחרי?

א. קריאת חומר מקצועי בעיתוני הכלכלה השונים ובאינטרנט, היכנסו לאתרי הלוחות על מנת להיחשף למחירים ולהיצע וכמובן תוכלו להתעדכן באתרים הכלכליים השונים.
ב. חשוב מאוד להתייעץ עם מומחים אשר חיים את השוק, בקיאים במחירים ובעלי מאגר של נכסים שיוכל לתת לכם תמונה אמיתית ועדכנית על השוק, האזורים השונים – יתרונות וחסרונות, ביקוש והיצע ועוד.
בנדלנדטים צוות יועצי נדל"ן אשר יוכלו לתת לכם סקירה מקיפה על שוק הנדל"ן המסחרי להשקעה ולשתף אותכם במגוון הנכסים המסחריים להשקעה או לשימוש עצמי המתעדכן על בסיס יומי.

פרמטרים חשובים להתייחסות בקניית נדל"ן עסקי להשקעה :

א. מיקום הנכס – אחד הפרמטרים המרכזיים מבחינת כדאיות ההשקעה הוא מיקום הנכס, מאחר שמדובר בדרך כלל בהשקעה לטווח ארוך, רצוי לזהות את הפוטנציאל של האזור בו ממוקם הנכס גם בעוד חמש ועשר שנים, לדוגמא: תכניות שחלות על האזור, מעבר גופים גדולים, היצע נכסים פנויים ועוד.
ב. עורך דין צריך לבדוק היטב את מסמכי הנכס והבעלויות לפני הרכישה. ייעוד מקורי, היתר בנייה, האם יש זכויות, שימושים חורגים וכדומה.
ג. מימון – וודאו שאתם יכולים לעמוד בעסקה; בדיקת יכולת רמת המימון שהבנק מוכן לאשר. המימון צריך להתחשב לא רק במחיר הנכס עצמו, אלא גם בהשקעות הנדרשות להתאמה שלו לשוכר, הוצאות עסקה נלוות כגון מס רכישה, עורך דין, שמאי ומיתווך.
ד. מיסוי – כל בעל נכס – פרטי, עוסק מורשה, שותפות וחברה צריך לבחון את השלכות העסקה ואת המיסוי שצפוי לו בכל שלבי העסקה.
ה. ארנונה – ארנונה המשולמת באזור, הארנונה (הנגבית מנדל"ן עסקי מחושבת לפי מ"ר, והיא שונה בין שימוש לתעשייה, מחסן, משרדים וכו'.
ו. דמי ניהול – יש לבדוק מה דמי הניהול המשולמים על הנכס, משתנה מדמי ניהול גבוהים כגון מרכז מסחרי, מגדל משרדים ועד דמי ניהול נמוכים בבניינים קטנים וישנים יותר.

מה יש לבחון ברכישת משרדים להשקעה

א. ברכישת שטחי משרדים צריך לשים לב ליחס הברוטו-נטו של השטח. בבניינים גדולים עם לובי רחב ידיים, מספר מעליות ובקיצור – שטחי שירות גדולים, יחס הברוטו-נטו גדול ויכול להגיע ל-25%-40%. צריך לקחת זאת בחשבון.
ב. טיב השוכר נכס מסחרי מושכר בדרך כלל לטווח ארוך (עסקים לא אוהבים לזוז ומרביתם ירצו חוזה לשנתיים לפחות+ אופצייה ( יוצאים מהכלל הן חברות הסטארט אפ)), וזה טוב לבעל הנכס. קודם כל, נסו לבדוק את השוכר, מה הנכס הקודם ששכר, כמה זמן, האם העסק יציב, אלו ביטחונות הוא יכול להציג, וזאת כדי לחסוך את הצורך למצוא שוכרים חדשים בתדירות גבוהה. יש לבדוק גם אם פעילות השוכר מתאים לסוג הנכס שלכם.
ג. בטחונות – הביטחונות שתדרשו משוכר תלויים בגודל הנכס וגובה דמי השכירות אם מדובר בערבים לחוזה, שטר חוב, שיק ביטחון או ערבות בנקאית.

לסיכום, אם בוחרים להשקיע בנדל"ן מסחרי מניב חשוב להבין את התהליך במלואו, ולא לזרום לפי אופנה משתנה כזו או אחרת. חובה להתייעץ עם מומחים "החיים" את הענף ויוכלו לעזור לכם לאתר נכס מסחרי להשקעה עבורכם: משרדים, חנויות, בנייני משרדים, מבנים מסחריים וכו' חובה לחשב את כל ההוצאות, המיסים והסיכונים אל מול היתרונות, התשואה העודפת ופוטנציאל הצמיחה.
צוות נדלנטים ליוותה מאות משקיעים בעסקאות מכר החל מ-2009. הלקוחות החוזרים שמרוצים ומבצעים איתנו עסקאות שוב ושוב הם הכח והחותמת שלנו למקצועיות והשירותיות שלנו לאורך כל שלבי העסקה.

אודות נדלנטים

חברת נדלנטים מתמחה בשיווק נדל"ן עסקי ומסחרי הוקמה בשנת 2009 ונחשבת למובילה בתחומה. נדלנטים מציעה ללקוחותיה מאגר גדול של נכסים בכל אזור המרכז וליווי מקצועי בכל שלבי העסקה.

קישורים מומלצים

משרדים למכירה בתל אביב – מחפשים משרדים למכירה בתל אביב? חברת נדלנטים מתמחה בשוק הנדל"ן ומציג לכם מבחר גדול של משרדים למכירה בתל אביב ומרכז.

משרדים להשכרה בתל אביב – חברת נדלנטים מתמחים בייזום, שיווק ותיווך הנדל"ן מסחרי עם דגש על משרדים להשכרה בתל אביב. נדלנטים מובילה ביזום שיווק ותחווך של נדלן מסחרי עם התמחות בולטת של רכישה והשכרת משרדים, בניינים וחנויות. נדלנים מספקת פתרונות ייעוץ מקיף בתחומי הנדל"ן עסקי מסחרי, ליחידים וחברות.

מאמרים שיכולים לעניין אתכם:

השקעת נדל"ן בחו"ל

השקעת נדלן בחול אינה דבר חדש, אולם בשנים האחרונות גוברת ההתעניינות מצד אנשים פרטיים בהשקעה מסוג זה. יש להניח שמחירי הדירות ביחס למחירים בישראל, הם הגורם המשכנע העיקרי, אולם לפני שמתפתים לשים כסף, חשוב לזכור שכמו בכל השקעה, גם בהשקעת נדלן בחול יש סיכונים ואתגרים מיוחדים.

השקעת נדל"ן בחו"ל – מדריך נדלנטים

 

 

ממה להיזהר בהשקעות נדל"ן בחול

צמד מילים שמעוררות באופן אוטומטי אסוציאציות שליליות אצל אנשים כה רבים, ולעיתים בצדק, אך ישנו צד נוסף למקצוע.צד שדורש מקצועיות גבוהה, יצירתיות רבה ומחשבה מחוץ לקופסא, במיוחד בתיווך של נדל"ן מסחרי.

ממה להיזהר בהשקעת נדל"ן בחול –  מדריך נדלנטים

 

 

מהי השקעת נדל"ן מסחרי
היתרונות בהשקעה בנדל"ן מסחרי – השקעה בנדל"ן המסחרי יכולה להניב תשואה גבוהה מזו של עסקה בנדל"ן למגורים. אם תשואה טובה מהשכרת דירה מסתכמת בכ-3%-4% לשנה, הרי שתשואה טובה בהשכרת נכס מסחרי יכולה להגיע ל-6-8% בשנה.
גופים ועסקים שונים, צוברים מוניטין ומזוהים עם המקום והאזור שבו הם יושבים, עובדה זו גורמת לגופים אלו להישאר כשוכרים קבועים ויציבים ומנע עלויות של חילופי שוכרים, שיפוצים וכדומה.

 

 

איתור נכסים ללקוח

התאמת ואיתור נכסים ללקוח זהו תהליך לא פשוט הדורש ידע ומקצועיות. מתווך נדלן – צמד מילים שמעוררות באופן אוטומטי אסוציאציות שליליות אצל אנשים כה רבים, ולעיתים בצדק, אך ישנו צד נוסף למקצוע. צד שדורש מקצועיות גבוהה, יצירתיות רבה ומחשבה מחוץ לקופסא, במיוחד בתיווך של נדל"ן מסחרי.קרא עוד במאמר איתור נכסים ללקוח.מאות

השקעות נדלן בתל אביב
כשבאים לבחון את האתגרים העומדים בפני יזמים או אנשים פרטיים, אשר רוצים להשקיע בנדל"ן בתל אביב, הנתון הראשון שקופץ אלו מחירי הדירות. מחירי הדירות בתל אביב יקרים בהשוואה לאזורים אחרים בארץ וגם בהשוואה לערים מרכזיות במדינות אחרות בעולם. כדי לקנות נכס, תצטרכו לגייס הון התחלתי גבוה ולקבל אישור למשכנתא על יתרת הסכום. מבחינת עלויות דיור ומחיה, תל אביב נחשבת לאחר הערים היקרות בישראל. נתון זה הוא רק חלק מהאתגרים העומדים בפני אנשים המעוניינים להשקיע בנדל"ן בעיר.  

נכסים מניבים בתל אביב

 נכסים מניבים בתל אביב? נכס מניב, הוא נכס שיבטיח לכם הכנסות פסיביות באופן חודשי או קבוע. יש מרכיבים רבים שצריך לקחת בחישוב התשואה הצפויה וכמובן שיש הבדלים בהתאם לסוג הנכס. בשלב הראשון מומלץ שתבררו עם עצמכם את הנקודות הבאות. מה המטרה של נכס מניב?
נכס מניב, הוא נכס שיבטיח לכם הכנסות פסיביות באופן חודשי או קבוע. יש מרכיבים רבים שצריך לקחת בחישוב התשואה הצפויה וכמובן שיש הבדלים בהתאם לסוג הנכס.

השארת תגובה