השקעת בקרקע חקלאית

קומה להשכרה בתל אביב (6)

פורסם: יום ראשון, .4.8.2019 | נדלנטים

    
השקעה בנכס היא צעד שעשוי להיות חכם, אך לא פעם אנשים מגלים כי ההשקעה שלהם לא מוכיחה את עצמה וגוררת אותם למקום כלכלי לא טוב!

הצעות בדבר רכישת רכישות קרקע מציפות אותנו. וכל אחד מאתנו עשוי למצוא את עצמו מתלבט בדבר השקעת בקרקע חקלאית. האם זה כדאי? האם זה צעד נכון כלכלית? ולמי זה בכלל מתאים? בואו לקרוא על כך במאמר הבא.

השקעת בקרקע חקלאית – למי ולמה?

קרקע חקלאית היא קרקע שנועדה בעצם לשימוש חקלאי. מה שאומר שאין אפשרות כרגע לבנות ולהקים בה מבנים. מה אפשר כן לעשות בה? לזרוע ולשתול. רכישת קרקע כזו נעשית מתוך מחשבה שבעתיד הקרקע הזו תופשר לבניה והייעוד שלה ישתנה. במידה ואכן יתרחש שינוי כזה הערך של הקרקע יעלה משמעותית ואז העסקה תתברר כמוצלחת ונכונה. כיוון שהשקעה נמוכה יחסית הביאה לנכס בעל שווי רב שניתן למכור אותו בסכום גבוה פי כמה. ואכן ספורים מהעבר מגלים כי אנשים שהשכילו לרכוש קרקע חקלאית נכונה התעשרו והרבו את ההון שלהם בגין בניה ומכירת נכסים במקום.

אבל יש לזכור כי לא כל קרקע חקלאית תהפוך ביום מן הימים לאזור מבוקש ומיושב. ולכן לא כל רכישת קרקע חקלאית היא חכמה ונכונה. כמו כן לעולם אי אפשר לדעת כמה זמן יעבור עד שהקרקע אכן תהפוך להיות זמינה לבניה. כך שאם יש בידכם סכום כלשהו ואתם מעוניינים להשקיע אותו אתם צריכים לשקול האם אתם יכולים להיפר מהכסף הזה לזמן בלתי מוגבל. כי אם הקרקע ופשר רק עוד עשרות שנים? במקרים כאלו השקעת בקרקע חקלאית עשויה להיות לא נכונה פיננסית. כיוון שהכסף שלכם לא בטוח יגדיל את עצמו ואז כל הרכישה והכדאיות שלה מוטלים בספק. ככלל בכל מה שקשור לעסקאות כאלו מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום כדי לא ליפול בפח עם קרקע ששילמתם עליה מחיר כלשהו אבל הערך של הקרקע מוטל בספק.

התייעצו ועשו חושבים עם עצמכם כדי לקבל את ההחלטה הנכונה לכם. רק כך תוכלו להיות רגועים שאתם מבצעים עסקה כדאית ונכונה עבורכם!

 

אודות חברת נדלנטים

חברת נדלנטים מתמחה בניהול, תיווך ושיווק נדל"ן עסקי ומסחרי הוקמה בשנת 2009 ונחשבת למובילה בתחומה. החברה מספקת פתרונות ייעוץ מכיף בתחומי הנדל"ן עסקי מסחרי והשקעות נדל"ן ליחידים וחברות.

לנדלנטים משרדים להשכרה בתל אביב והמרכז, ועוד בניינים עצמאיים וחנויות, נכסים מניבים בתל אביב ובאזורי החיפוש השונים במרכז, רמת גן ובני ברק לדוגמא: בסיטי של תל אביב (רוטשילד והסביבה), רמת החייל, מתחם הבורסה ברמת גן, אזור עזריאלי ועוד.

לנדלנטים ידע מקצועי בהשכרת  משרדים בתל אביב שעשוי לסייע בעדכם במציאת המשרד המתאים לכם להשכרה. צוות יועצי הנדל"ן שלנו מעורה בהיצע הנכסים בשוק ויוכל לחסוך לכם זמן יקר ולמקד אותכם במשרדים להשכרה המתאימים עבור חברתכם.

לקבלת מידע נוסף אודות הנכסים מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקשם

מאמרים שכדאי לכם לקרוא

נכסים מניבים בתל אביב

 נכסים מניבים בתל אביב? נכס מניב, הוא נכס שיבטיח לכם הכנסות פסיביות באופן חודשי או קבוע. יש מרכיבים רבים שצריך לקחת בחישוב התשואה הצפויה וכמובן שיש הבדלים בהתאם לסוג הנכס. בשלב הראשון מומלץ שתבררו עם עצמכם את הנקודות הבאות. מה המטרה של נכס מניב?
נכס מניב, הוא נכס שיבטיח לכם הכנסות פסיביות באופן חודשי או קבוע. יש מרכיבים רבים שצריך לקחת בחישוב התשואה הצפויה וכמובן שיש הבדלים בהתאם לסוג הנכס.

השקעות נדלן בתל אביב
כשבאים לבחון את האתגרים העומדים בפני יזמים או אנשים פרטיים, אשר רוצים להשקיע בנדל"ן בתל אביב, הנתון הראשון שקופץ אלו מחירי הדירות. מחירי הדירות בתל אביב יקרים בהשוואה לאזורים אחרים בארץ וגם בהשוואה לערים מרכזיות במדינות אחרות בעולם. כדי לקנות נכס, תצטרכו לגייס הון התחלתי גבוה ולקבל אישור למשכנתא על יתרת הסכום. מבחינת עלויות דיור ומחיה, תל אביב נחשבת לאחר הערים היקרות בישראל. נתון זה הוא רק חלק מהאתגרים העומדים בפני אנשים המעוניינים להשקיע בנדל"ן בעיר.  

מהי השקעת נדל"ן מסחרי

היתרונות בהשקעה בנדל"ן מסחרי – השקעה בנדל"ן המסחרי יכולה להניב תשואה גבוהה מזו של עסקה בנדל"ן למגורים. אם תשואה טובה מהשכרת דירה מסתכמת בכ-3%-4% לשנה, הרי שתשואה טובה בהשכרת נכס מסחרי יכולה להגיע ל-6-8% בשנה.
גופים ועסקים שונים, צוברים מוניטין ומזוהים עם המקום והאזור שבו הם יושבים, עובדה זו גורמת לגופים אלו להישאר כשוכרים קבועים ויציבים ומנע עלויות של חילופי שוכרים, שיפוצים וכדומה.

השארת תגובה